Warsztaty NTF

 

 

Projekt RUTAS DEL BAILE czyli Drogi tańca pomyślany jest jako podróż przez ważne dla flamenco miasta, różne rodzaje ekspresje i techniki taneczne.

Każde z proponowanych miast zaprezentowane będzie w postaci choreografii zawierającej specyficzne dla rejonu elementy ruchu. Tańce przypisane poszczególnym miastom. 

Projekt w roku 2014 zaprasza do: Cadiz - tanguillos, Málaga - fandango abandolao, Granada - zambra występują w tradycyjnej formie wyłącznie w rejonie tych ośrodków sztuki flamenco.

Cadiz i tanguillos z kapeluszem to wesoły i kpiarski nastrój karnawału, Málaga i fandango abandolao to wpływy folkloru (verdiales), Granada i zambra to charakterystyczny cygański nastrój posiadający elementy zaczerpnięte z kultury mauretańskiej.

Z mojej propozycji można skorzystać w całości lub tylko w części - w zależności od potrzeb i możliwości szkoły i jej uczniów.

Naturalnie najbardziej optymalnym rozwiązanie byłoby odbycie kompletu spotkań, aby uczestnicy zajęć mogli porównać ze sobą te trzy, tak różne estetyki.

Zajęcia z poszczególnych wizyt RUTAS DEL BAILE powinny zakładać 9 godzin zegarowych na każde z miast. Można je realizować przykładowo w terminie od piątku do niedzieli, przeznaczając w każdym dniu po 3h praktyki (z przerwą w trakcie zajęć).

 KALENDARZ WARSZTATÓW Z CYKLU RUTAS DEL BAILE KLIKNIJ TUTAJ


Pages


Tags Cloud


Social Networking