Warsztaty NTF

Program CLAVES powstał na życzenie uczestników moich dotychczasowych kursów. Jego program zakłada szczegółową praktykę wybranych zagadnień techniczych tańca flamenco (claves - klucz / zagadnienia kluczowe).

CLAVES może być prowadzony jako uzupełniający element moich programów "Rutas del Baile", "Taniec flamenco - Podróż w czasie" lub stanowić odrębny system zajęć w formie jednorazowej lub cyklicznej. W formie odrębnego, jednorazowego spotkania w szczególności dla grup, które miały już kontakt z moimi warsztatami. W formie cyklicznej proponuję spotkania raz w miesiącu w kompleksie: praca nad wybraną choreografią (całość kompozycji jednego tańca prowadzona w ramach kilku spotkań, lub fragmenty różnych choreografii przydzielone do każdego ze spotkań) plus ćwiczenia CLAVES dostosowane do wybranej choreografii.

Poniżej zamieszczam tematy CLAVES, które poprowadzę w najbliższym czasie. Ilość zagadnień bedzie uzupełniania sukcesywnie. Poszczególne tematy mogą, być realizowane w ramach kilku spotkań - w zależności od poziomu i oczekiwań uczestników.

 

1. GŁĘBIA - trzeci wymiar tańca - ćwiczenia uruchamiające korpus w połączeniu z wybranymi elementami ruchu flamenco

2. DIABEŁ TKWI W SZCZEGÓŁACH - stylizacja ruchu, charakter; o dynamice i atrakcyjności zazwyczaj decydują drobne różnice, które niwelując otrzymujemy obraz płaskiego i nie przekonywującego ruchu, w najlepszym wypadku o zawsze jednakowym napięciu i linii. Aby dostrzec te różnice należy zacząć od uświadomienia sobie tego, co faktycznie robimy. Potem możemy odjąć i dodać, byle świadomie …(warsztat prowadzony na wielu poziomach i płaszczyznach - zarówno zauważenia różnic charakteru ruchu w poszczególnych palos - stylach flamenco - jak i wyrazu, związanego z emocjami / treściami jakie pragniemi przekazać w tańcu )

3. SKAKAĆ NA JEDNEJ NODZE - Technikę stepu w pewnym sensie można przyrównać do utrzymywaniu równowagi ciała podczas przeskakiwania z nogi na nogę. Czy mogę tak skakać, skoro nie potrafię nawet na jednej nodze ustać? To pierwsze zadanie, z jakim zmierzymy się w trakcie zajęć.

4. BYĆ KOBIETĄ … WE FLAMENCO - zapomniany ostatnio element tańca, ruch spódnicy, to ostatni bastion kobiecości, jaki pozostał od kiedy w estetyce tańca kobiecego i męskiego zaczęły zacierać się wyraźne różnice. Dodanie ruchów spódnicą to czysta zabawa, wystarczy mieć podzielność uwagi … no i szeroką spódnicę.( w ramach warsztatu poruszane są dwa zagadnienia: ruchy spódnicą w marcajes, peseillos etc (elementach ruchu) oraz praca spódnicy towarzysząca zapateado (w czasie wykonywania stepu)

5. PALMA / PIE - ćwiczenia rytmu i koordynacji, naprzemienne wykonywanie uderzeń palmas (dłoni) i pies (uderzenia stopą - elementu stepu)

6. de Boleras al Flamenco - wybrane kroki z techniki escuela bolera, które przeszły do tańca flamenco, poszerzenie wiedzy o estetyce kroków flamenco i poznanie nazw wybranych pasos (kroków).

7. Klasyczna precyzja - warsztat  techniki w oparciu o elementy clasico español, ze szczególnym naciskiem na różnorodność vueltas (odmian obrotów)

 

 KALENDARZ WARSZTATÓW Z CYKLU CLAVES  KLIKNIJ TUTAJ


Pages


Tags Cloud


Social Networking