Teatr Tańca TT NTF

 

 

NTF TEATR TAŃCA MAŁGORZATY MATUSZEWSKIEJ

TT NTF

 

NTF Teatr Tańca Małgorzaty Matuszewskiej swój pierwszy spektakl zaprezentował w 1998r w Teatrze Nowym w Warszawie. Projekty TTNTF prezentowane były na licznych festiwalach sztuki min. Taneczne Konfrontacje Europejskie Zawirowania, Festiwal Sztuki Współczesnej Rozdroże w Warszawie, Międzynarodowy Festiwal Flamenco „Duende" w Poznaniu, Festiwal Sztuki Niezależnej Re:wizje w Warszawie, Warszawska Scena Tańca, Gdański Festiwal Tańca, Warszawskie Dni F.G. Lorki. i wiele innych.

Projekty TTNTF charakteryzuje łączenie elementów różnych kultur w jeden, spójny środek wyrazu - w sferze tańca, teatru i muzyki - plastyczność, ciekawa kompozycja oraz udział znakomitych twórców z poszczególnych kategorii.

Spektakle TTNTF często inspirowane są dziełami plastycznymi i stanowią rodzaj dialogu z interpretowanym dziełem i jego twórcą, jak np. spektakl Camille Claudel - Kyojo (zrealizowany dla Festiwalu Rozdroże 2002) wprowadzał dialog pomiędzy współczesnym tańcem japońskim butoh a tańcem hiszpańskim, spektakl Infantka wedle Kantora (zrealizowany na drodze wygranej w kategorii grupa na ogólnopolskim konkursie tańca współczesnego Rezydencja Premiera 2009 organizowanym przez gdański Klub Żak) odnosił się do tematu Infantki w twórczości wybitnego współczesnego twórcy teatru i plastyki, Tadeusza Kantora.

NTF Teatr Tańca Małgorzaty Matuszewskiej nie ma podobnego do siebie przedstawiciela na rynku polskim. TT NTF korzysta z tańca flamenco jako jednego z wielu środków wyrazu, z połączenia których buduje charakterystyczny dla siebie, wyjątkowy język wypowiedzi artystycznej.


Pages


Tags Cloud


Social Networking