Teatr Tańca TT NTF

 
 

INFANTKA
wedle … Kantora

FOLDER INFORMACYJNY SPEKTAKLU KLIKNIJ TUTAJ

Spektakl Infantka… został zaprezentowany w ramach EKSPRESJE - projektu Centrum Sztuki Tańca w Warszawie w dniu 09 grudnia 2016 roku w MIK na ulicy Elektoralnej 12 w Warszawie. Informacje o wydarzeniu kliknij TUTAJ

Zdjęcia ze spektaklu w galerii zdjęć - kliknij TUTAJ

 

 

 

 Trailer ze spektaklu  - prezentacja w ramach Ekspresje warszawskiego CENTRUM SZTUKI TAŃCA w Mazowieckim Instytucie Kultury 2016r

Trailer ze spektaklu - prezentacja w ramach GDAŃSKI FESTIWAL TAŃCA Współczesnego

Gdańsk Klub Żak 2009r

Relacja z Festiwalu FIESTA ALEGRIA

 Lublin 2011r.

ZDJĘCIA Z PREZENTACJI SPEKTAKLU NA FESTIWALU FIESTA ALEGRIA 2011 W LUBLINIE:

zdjęcia z web Radio Lublin patrz TUTAJ

zdjęcia z festiwalu patrz TUTAJ

 

 

" Infantka wedle Velazqueza. Ile ich było w moim życiu! Odkryłem w nich "atrapy Śmierci".

Widma wyłaniające się z okrutnej, zgrzebnej pustki płótna."

Tadeusz Kantor 

 

INFANTKA …

spektakl inspirowany twórczością  Tadeusza Kantora, a w szczególności jego obrazem pt." Pewnej nocy weszła do mego pokoju Infantka Velazqueza". Choreografia wykorzystuje i transponuje język tańców: flamenco, tańca dworskiego i orientalnego. Wybrane akcje inspirowane są środkami wyrazu charakterystycznymi dla teatru T. Kantora. Małgorzata Matuszewska transponuje elementy poszczególnych form tańca tak, aby stając się abstrakcyjnymi środkami wyrazu jak najpełniej oddały istotę poszczególnych iluminacji Infantki. Infantki, która na przestrzeni czasu, również wewnętrznego czasu T. Kantora, ewoluowała nie zatracając swej istoty, której początek dał Velazquez.

Ożywione obrazy - postacie Infantek, wyrażane głównie za pomocą tańca - podejmują dialog z żyjącym własnym życiem " biednym pokojem wyobraźni " - sceną, którą T. Kantor opuścił na zawsze w 1990r. Obecność Komentatora łączy obie przestrzenie iluzji oraz nawiązuje zarówno do wypowiedzi Tadeusza Kantora jak i do środków wyrazu charakterystycznych dla Teatru Cricot 2.

W ożywionym, czy też wiecznie żywym, Pokoju Wyobraźni, przepełnionym dźwiękami trzeszczących podłóg, drzwi; narażonym na niespodziewane wichry i burze; rozbłyskującym plastyczną grą świateł, odradzają się postacie Infantki - tych z Velazqueza i tych Kantora. Komentator stając do dialogu / walki z tymi siłami, tracąc wątek wśród szalejącej burzy, przegrywa …  jedyne, co może zrobić, to zamknąć spektakl słowami " Dobranoc Państwu".

Projekt „Infantka … wedle Kantora ” został zrealizowany we współpracy z wyjątkowymi wykonawcami. W rolach Infantek występują Romana Agnel ( dyrektor i założyciel Baletu Dworskiego Cracovia Danza), Dominika Suchecka ( jedna z czołowych i najciekawszych tancerek formy Belly Dance w Polsce) oraz Małgorzata Matuszewska (tancerka flamenco, założycielki i dyrektora TTNTF). Rolę Komentatora interpretuje plastyk i aktor teatru Tadeusza Kantora Cricot 2 - Andrzej Wełmiński, który ponadto jest autorem obrazu promującego projekt. Kierownikiem Artystycznym projektu jest Małgorzata Matuszewska. Autor świateł Karol Getler.

 

plakat

 

 

 

 

 

 

 

 

z lewej strony obraz promujący projekt TTNTF :

tytuł: INFANTKA
autor: Andrzej Welminski
emulsja swiatloczula, szklo, jedwab, zloto
rok powstania pracy: 2004

 

 

 

 

 

25 sierpnia 2009r. spektakl "INFANTKA" TTNTF został zaprezentowany na

GDAŃSKIM FESTIWALU TAŃCA

 

Recenzja Maliny Barcikowskiej dostępna TUTAJ

 zdjęcia z Gdańskiego Festiwalu Tańca 25 sierpnia 2009  TUTAJ

na zdjęciu: Andrzej Wełmiński, Romana Agnel, Dominika Suchecka i Małgorzata Matuszewska

 zdjęcie autorstwa Adama Sysa z premiery "Infantki" dnia 25.06.09 w gdańskim Klubie Żak

 

video - fragmenty spektaklu premierowego - autorstwa  Graffitipress dostępne TUTAJ

Mamy przyjemność poinformować, że Małgorzata Matuszewska przygotowała projekt TTNTF pt. "Infantka" na ogólnopolski konkurs " Rezydencja - Premiera" z dziedziny szeroko pojętego tańca współczesnego, zorganizowany przez Klub Żak w Gdańsku. Projekt wygrał w kategorii "grupa". Jego premiera odbyła się 25 czerwca 2009r. o godz.19.00 w gdańskim Klubie Żak na ul. Grunwaldzkiej 195, w ramach prezentacji projektów konkursowych.

 


Pages


Tags Cloud


Social Networking