Teatr Tańca TT NTF

Danza Española

Praremiera spektaklu odbyła się 20 listopada 2016. Zdjęcia z wydarzenia KLIKNIJ TUTAJ

Partnerem spektaklu jest Centrum Sztuki Tańca w Warszawie.
Danza Española w obecnej odsłonie jest spektaklem premierowym. Ideą spektaklu jest artystyczna prezentacja tańca hiszpańskiego w szerokim spektrum. W Danza Española przeplatają się choreografie wykonane w stylach charakterystycznych dla różnych epok, od XII do XX wieku: hiszpańskiego tańca dawnego, flamenco  i clasico español, z kompozycjami inspirowanymi tańcem hiszpańskim oraz dokonującymi fuzji w połączeniu z inną techniką taneczną. Całość kompozycji pozostaje w dialogu z wizualami obrazów filmowych Andrzeja Misiuka.

 KLIP wersji pierwszej - edukacyjnej projektu zaprezentowanej w Instytucie Cervantesa w 13 lutego 2016 roku

Danza Española to projekt prezentujący taniec hiszpański w wielu odmianach: tańce pochodzące z różnych epok (od XVII do XXI wieku), różnych rejonów Hiszpanii, tańce tradycyjne oraz nowoczesne fuzje.

Projekt Danza Española miał premierowy pokaz 13 lutego 2016 roku na sali widowiskowej Instytutu Cervantesa w Warszawie w ramach Cyklu Spotkań Danza Española. Premiera zrealizowana została z udziałem tancerki Małgorzaty Matuszewskiej oraz tancerzy hiszpańskich: Elviry Gutiérrez (Valladolid) i Manolo Albarracín (Malaga). W ramach wieczoru artyści zaprezentowali następujące tańce hiszpańskie: Jácaras (taniec dawny), Óle de la curra (escuela bolera), Doña Francisquita (zarzuela), duet w stylu clasico español, tańce z grupy flamenco (tangos, bulerías, sevillanas).

 

 

 

 

 

Ideą Danza Española  jest realizowanie projektu w róznych składach artystycznych, z dynamicznie zmieniającym się programem dającym możliwość prezentację tańca hiszpańskiego w jak największej różnorodności. Do projektu zapraszani będą zarówno artyści polscy jak i zagraniczni - w szczególności tancerze, jednak projekt nie zamyka się na udział tancerzy. Częścią projektu są wizualizacje autorstwa Weroniki Kami dopełniające całość kompozycji. Danza Española  jest wyjątkowym projektem na rynku polskim, prezentującym taniec hiszpański w tak szerokim spektrum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

&


Pages


Tags Cloud


Social Networking