Instytut Cervantesa

INFORMACJE O INNYCH TYPACH WARSZTATÓW KLIKNIJ TUTAJ 

 WARSZTATY TAŃCA W INSTYTUCIE CERVANTESA W WARSZAWIE

LIPIEC 2018
 

 

 

 

 

Zambra Gitana

Flamenco

Styl flamenco rodem z Granady

Poziom: PODSTAWOWY

Po pół roku nauki flamenco lub z podstawami z innych technik tańca


09.07 - 12.07.2018

(od poniedziałku do czwartku)

18.00 - 19.15

Zambra to styl tańca flamenco zrodzony w Granadzie. Jest odmianą tangos, jednego z podsawowych styli flamenco o rytmie binarnym. Zambra charakteryzuje się cygańską emocjonalnością oraz, od strony muzycznej, wyraźnymi wpływami estetyki mauretańskiej. W ramach zajęć uczestnicy poznają podstawowe elementy tańca flamenco odpowiadające specyficznej estetyce zambry. Efektem pracy grupy będzie krótka choreografia.

SEVILLANAS FIESTA

Flamenco

Choreografia IV Sevillanas oraz improwizacja w ramach stylu

Poziom: OPEN

Dla osób z podstawami tańca Sevillanas

09.07 - 12.07.2018

(od poniedziałku do czwartku)

19.30 - 20.45


Tematem zajęć będzie styl Sevillanas, jedna z najbardziej rozpowszechnionych w Hiszpanii odmian tańca wykonywanego w ramach fiestas (zabaw). Sevillana składa się z czterech zwrotek (coplas). Jej konstrukcja muzyczna jest taka, że znając choreografię jednej zwrotki, można zatańczyć wszystkie cztery. Tradycyjnie każda zwrotka posiada choreografię, którą charakteryzuje przynajmniej jeden element taneczny. Na kursie uczestnicy poznają choreografię czwartej zwrotki Sevillanas, którą charakteryzuje krok “careo”. Oprócz nauki jednej zwrotki będziemy uczyć się interpretacji Sevillanas, tak aby jej wykonywanie było prawdziwą zabawą. W ramach improwizacji uczestnicy zajęć będą mogli korzystać ze wszystkich, znanych im, części / zwrotek tego tańca.

 

RUMBA FIESTA

Flamenco

Podstawy tańca flamenco, elementy hiszpańskiej rumby do tańca na fiestach.

Poziom: OD ZERA

Dla osób zupełnie początkujących

16.07 - 19.07.2018

(od poniedziałku do czwartku)

18.00 - 19.15

 

Tematem zajęć będzie styl Rumba Flamenca, jeden z najbardziej popularnych tańców i utworów wykonywanych na fiestas (zabawach) i dyskotekach Hiszpanii. Utwory w stylu hiszpańskiej rumby również są popularne na zabawach tanecznych Europy. Umiejętność zrozumienia podstawowej struktury utworu oraz poznanie podstawowych kroków wykorzystywanych do tańca umożliwą uczestnikom zajęć swobodne improwizowanie. Efektem pracy grupy będzie krótka choreografia.

TANIEC Z KASTANIETAMI

Taniec Hiszpański

technika tańca hiszpańskiego z kastanietami, osoby nie grające na kastanietach mogą uczestniczyć ćwicząc bez instrumentu

Z PODSTAWAMI TAŃCA

Dla osób z ugruntowanymi podstawami tańca flamenco lub innych technik tanecznych

16.07 - 19.07.2018

(od poniedziałku do czwartku)

19.30 - 20.45

 

Podstawową praktyką w ramach zajęć będzie technika tańca clasico español – forma łącząca hiszpański charakter i estetykę z precyzją tańca klasycznego. Na zajęciach uczestnicy przede wszystkim będą wykonywać ćwiczenia, dzięki którym wzbogacą własną świadomość ciała oraz precyzję wykonywania elementów techniki tanecznej wykorzystywanych również w tańcu flamenco. Praktyka połączona będzie z grą na kastanietach. Osoby nie posiadające umiejętności gry mogą z powodzeniem i korzyścią wykonywać ćwiczenia bez instrumentu (kastanietów).

 

Zajęcia prowadzi Małgorzata Matuszewska - cv artystyczne kliknij TUTAJ.

lokalizacja: ul. Nowogrodzka 22 przy stacji metra Centrum, sala tańca p.IV

zapisy i pytania: warsztat@ntf.pl w razie konieczności prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 603 648 109

CENA za 1 warsztat - 4 spotkania po 75 min :

1 warsztat: 120 zł

RABATY

- Rabat 5% za kontynuację, dla osób, które uczęszczały na kurs w Instytucie Cervantesa w Warszawie w poprzednim semestrze.
- Rabat 5% dla osób uprzywilejowanych. Stosowany w przypadku osób uczących się (do 26 roku życia), bezrobotnych, emerytów i rencistów a także osób niepełnosprawnych. Wymagane jest okazanie dokumentu uprawniającego do danego rabatu.
- Rabat 5% dla osoby, z rekomendacji której zapisze się nowy uczestnik.
- Rabat 5% dla nowego rekomendowanego uczestnika.
Powyższe rabaty mogą się sumować JEDYNIE w następujących przypadkach:
- Kontynuujący uczestnik: 5% za kontynuację + 5% za rekomendację nowego uczestnika.
- Nowy uczestnik: 5% dla nowego uczestnika + ewentualnie 5% dla osób uprzywilejowanych, jeżeli przysługuje.
- Łączna suma rabatów na jednego uczestnika nie może przekraczać 10% ceny podstawowej.

opłaty za warsztaty prosimy wpłacać na konto Instytutu Cervantesa numer: 69 1240 5950 1111 0000 4767 2781

Można również dokonywać płatności kartą kredytową w sekretariacie (od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00)

możliwość dokonania opłaty kartą płatniczą w Instytucie Cervantesa: dni powszednie do 18.00, w sobotę do 12.00, w niedzielę nieczynne.

 

informacje dotyczące semestrów w trakcie roku szkolnego:

 

LOKALIZACJA / OPŁATY / ZAPISY I POZOSTAŁE INFORMACJE

Cykl warsztatów w Instytucie Cervantesa w Warszawie (ul. Nowogrodzka 22) odbywa się regularnie w ciągu roku szkolnego w dwóch niezależnych  semestrach: zimowym (październik - luty) oraz letnim (marzec- czerwiec) z krótką przerwą między semestrami. Każdy cykl i każdy semestr stanowią zamkniętą całość dając możliwość uczestniczenia w wybranej ilości spotkań bez konieczności kontynuacji. Dodatkowo organizowane są krótkie cykle warsztatów poszerzajace standardową ofertę. Maksymalna ilość osób w grupie to 10.

Zajęcia prowadzi Małgorzata Matuszewska - cv artystyczne kliknij TUTAJ. W ramach współpracy zapraszanie są również do prowadzejnia warsztatów artyści hiszpańscy.

 

ABY ZOBACZYĆ  OPIS TECHNIK  - KLIKNIJ TUTAJ

Autorskie Teksty o Tańcach Hiszpanii ułatwią Ci lepszą orientację w programie zajęć. Aby otworzyć teksty Małgorzaty Matuszewskiej KLIKNIJ TUTAJ

lokalizacja: ul. Nowogrodzka 22 przy stacji metra Centrum, sala tańca p.IV

cena:  SEMESTR WIOSNA 2018: 390 zł za jedną grupę tańca dla dorosłych (każda grupa to cykl 13 spotkań, dorośli 1 spotkanie 75min) i 351 zł dla dzieci (grupa to cykl 13 spotkań po 50 min); kurs kastanietów 300 zł; przy dwóch grupach rabat 10%; kursanci Instytutu Cervantesa rabat 10%, rabaty nie łączą się.

zapisy i informacje: warsztat@ntf.pl; tel. 603648109

opłaty przelewem na konto Instytutu Cervantesa: 69 1240 5950 1111 0000 4767 2781

możliwość dokonania opłaty kartą płatniczą w Instytucie Cervantesa: dni powszednie do 18.00, w sobotę do 12.00, w niedzielę nieczynne.

 

DODATKOWE INFORMACJE O WYDARZENIACH DLA DZIECI KLIKNIJ TUTAJ

Tematy zrealizowane w ramach poprzednich warsztatów tańca w Instytucie Cervantesa (od marca 2015):

  • Małgorzata Matuszewska: Hiszpański: podstawy gry na kastanietach, clasico español podstawy, Flamenco: tangos de Málaga, guajira z wachlarzem, bulerías, tangos, rumba flamenca ze spódnicą, technika tańca - poziom początkujący / podstawowy, sevillanas, blok intensywny: tangos, sevillanas i podstawy gry na kastanietach, zajęcia dla dzieci z tańca hiszpańskiego

  • Elvira Gutiérrez: podstawy technik tańca: clasico español i escuela bolera
  • Manolo Albarracín: bulerías od podstaw

  

Tematem Cykli prowadzonych w ramach warsztatów są różne formy tańca hiszpańskiego: flamenco, clasico español, escuela bolera, hiszpański taniec dawny, gra na kastanietach, zajęcia z tańca dla dzieci, taniec meksykański (tańce Nowej Hiszpanii)

Zajęcia odbywają się w Warszawie przy ulicy Nowogrodzkiej 22 w siedzibie Instytutu Cervantesa w Warszawie na IV piętrze, w specjalnie przygotowanych dla nas pomieszczeniach.

UDOGODNIENIA:

  • lokalizacja: tuż przy satcji metra Centrum
  • cena: atrakcyjna cena za godzinę zegarową zajęć
  • opłaty: możliwość płatności kartą kredytową
  • zniżka: 10% rabatu dla kursantów Instytutu Cervantesa
  • biblioteka: promocyjna opłata za kartę biblioteczną (50zł za rok); możliwość wypożyczania m.in. płyt cd i dvd z muzyką i tańcem np. flamenco

 

 


Pages


Tags Cloud


Social Networking