Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki

Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki wspierała w roku 2011 Projekt RE-MEDIUM realizowany w ramach Programu STACJA organizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży.

Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki wspiera Agnieszkę w realizacji marzenia: poznania tańca flamenco. Dzięki Fundacji Agnieszka odbyła pierwszą lekcję z tancerką Teatru Tańca NTF Nadią Mazur oraz otrzymałą karnet na 8 zajęć tańca flamenco. Ponad to Nadia Mazur podarowała Agnieszce prezent od siebie : bilet na koncert flamenco z jej udziałem :)

 Skrócony opis projektu i filmu:

„Stacja Re-Medium” – Amatorski film dokumentalny, ukazujący młodzież zaangażowaną w projekt „Re-Medium” prowadzony w ramach działań Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Program STACJA.

 

Projekt obejmował cykl spotkań i warsztatów, podczas których młodzież miała okazję poznać ‘od kuchni’ świat filmu, teatru i mass mediów. Spotkania z profesjonalistami (m.in. aktorami, reżyserami, dziennikarzami, wizażystami) stały się dla nich niepowtarzalną okazją, by przyjrzeć się  mediom z punktu widzenia ich twórców.

Wychowujący się w niełatwych warunkach społecznych młodzi ludzie udowadniają swoją siłę, ambicję i wytrwałość w walce o kształtowanie własnych osobowości, podsumowując tym samym 3 lata współpracy z wychowawcami Programu STACJA. Wiedzę i doświadczenia wyniesione z zajęć wykorzystują dla artystycznego ukazania samych siebie- swoich zdolności, marzeń i zainteresowań.  

W filmie pojawiły się również gościnnie osoby, które wspomagały Stowarzyszenie podczas realizacji projektu, m.in. Rina Cossack, Włodzimierz Matuszak, Dariusz Kowalski, Katarzyna Lasocik, Beata Bogucka, Marcin Krawczyk, a ponad to: Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki, Sienna Gospel Choir, Ludoteka Roszada.


Pages


Tags Cloud


Social Networking