Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki

PROGRAM 45+

skierowany jest do kobiet w wieku średnim ( wiek "ponad 45 lat " zamieszczony w tytule projektu ma charakter jedynie symboliczny; w kursie mogą brać udział kobiety zarówno o kilka lat młodsze, jak i w znacznie bardziej zaawansowanym wieku.)

Wyodrębnienie grupy wiekowej i stworzenie dla niej oddzielnych zajęć ma na celu zaproszenie do nauki tańca kobiety, które postrzegają siebie jako nadto dojrzałe, by realizować się w tańcu, bądź źle czują się w grupie młodszych od siebie uczestniczek zajęć.

Uczestniczki dotychczasowych kursów 45+  opowiadają o nich jako o metodzie na relaks, ugruntowanie poczucia własnej wartości i zgrabniejszą sylwetkę. Z satysfakcją wspominają występy przed publicznością, odkrywanie piękna i trudności flamenco. Taniec pozwala mi się wyzwolić. A flamenco, które jest specyficznym tańcem, wyzwala mocne emocje, co pomaga mi z wyrażaniem emocji w życiu.

ARTYKUŁ Z WYPOWIEDZIAMI naszych uczestniczek spisany przez Lidię Gruse przeczytasz klikając TUTAJ

Taniec ma zbawienny wpływ zarówno na psychikę, jak i na ciało. Ułatwienie wykonania "pierwszego kroku tanecznego" kobietom dojrzałym, które często przez lata nie miały czasu na realizację swoich pasji, ma za zadanie pomóc im z radością i pewnością siebie kroczyć po nowej, tanecznej drodze życia.

 

 

Pomysłodawcą Flamenco w Programie 45+ jest Joanna Głażewska

Zapoznaj się z Joanną TUTAJ

 

 

 

PROJEKT 45+ realizowany był w latach 2010-2012. Fundacja zamierza w przyszłości kontynuować Projekt w nie co zmienionej formule.


Pages


Tags Cloud


Social Networking