15 grudnia 2018 “Pod choinkę: Najpiękniejsze książki o tańcu”

15 grudnia 2018 "Pod choinkę: Najpiękniejsze książki o tańcu”*

15 grudnia 11.30-13.00 sobota Big Book Café ul. Dąbrowskiego 81 Warszawa (Mokotów),  "Pod choinkę: Najpiękniejsze książki o tańcu” nowości wydawnicze prezentuje  Julia Hoczyk

 relacja fotograficzna z wydarzenia: kliknij tutaj

Big Book Cafe  to miejsce stworzone przez Fundację „Kultura nie boli“, która w oryginalny sposób ożywia dyskusję o sensowności czytania, łączy pisarstwo z pulsem codzienności. Połowa grudnia to czas, w którym gorączkowo poszukujemy wyjątkowych prezentów świątecznych. Takim prezentem może być książka o tematyce tanecznej! Zapraszamy na spotkanie z wyjątkowymi książkami, wśród których nie zabraknie pozycji o “bogach tańca” - Bronisławie i Wacławie Niżyńskich, biografii współczesnych nam polskich gwiazd baletu - Ewy Wycichowskiej i Conrada Drzewieckiego, albumów fotograficznych oraz książek mówiących o tańcu w kontekście międzykulturowym.

Hoczyk Julia -  teatrolożka, krytyczka i teoretyczka tańca, redaktorka. Doktorantka Instytutu Sztuki PAN. Studiowała również na podyplomowych studiach Gender Studies Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz ukończyła kurs z zakresu animal studies w Instytucie Badań Literackich PAN. Teksty krytyczne publikowała m.in. w „Didaskaliach", „Teatrze", „Opcjach", „Dwutygodniku.com" i na portalu nowytaniec.pl. W latach 2005–2010 była redaktorką „Sceny" – periodyku poświęconego kulturze i edukacji teatralnej, w latach 2008–2011 – sieciowego miesięcznika „Kultura Enter", a od 2011 – portalu taniecPOLSKA.pl (inicjatywy Instytutu Muzyki i Tańca), poświęconego informacji, promocji,  dokumentacji tańca artystycznego w Polsce, a także wspierającego dyskurs krytyczny na temat tej dziedziny sztuki. W latach 2010-2015 współpracowała z Akademią Teatralną w Warszawie, gdzie prowadziła zajęcia poświęcone analizie teatru tańca i tańca współczesnego. Zajmuje się problematyką ciała, cielesności i gender (płci kulturowej) w polskim i światowym tańcu współczesnym. Prowadzi gościnne wykłady oraz rozmowy o tańcu współczesnym i butō.  Pracuje w Instytucie Muzyki i Tańca.

*KLAUZULA zgody na wykorzystanie wizerunku uczestnika  projektu “Taniec w bibliotece - la danza i el baile”.

Każdy uczestnik biorący udział w wydarzeniach projektu wyraża zgodę na rozpowszechnianie, przez organizatorów i partnerów projektu Taniec w bibliotece - la danza i el baile” w celach dokumentacji i promocji, swojego wizerunku na zdjęciach i filmach zrealizowanych podczas wydarzeń  projektu, w których dobrowolnie uczestniczył zgodnie z art.81 ustawy z dnia 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. nr 90, poz.631, z późniejszymi zmianami). W przypadku braku takiej zgody uczestnik wydarzeń projektu informuje organizatorów przed rozpoczęciem imprezy, w której dobrowolnie uczestniczy.

Related Posts: • Taniec w bibliotece la Danza i el Baile ... • 12 grudnia 2018 “Japoński taniec duszy - La Argentina i butoh” ... • Taniec Hiszpański dla dzieci ... • 28 listopada 2018 “Literackie inspiracje w tańcu - Carmen” wykład performatywny ... • FUNDACJA ...

About