28.04.12 Carisa & Jose KONCERT I WARSZTAT FLAMENCO

28 kwietnia 2012r. Teatr Tańca NTF zaprasza na dwa wydarzenia, którego głównymi wykonawcami będą nasi goście CLARISA  di Salvo oraz JOSE Ismael Sierra. Artyści flamenco we wspólpracy z NTF zaprezentują KONCERT MUZYKI FLAMENCO o godz.20.30 w restauracji FRIDA ul. Nowy Świat 34 Warszawa - w koncercie weźmie również udział SANDRA Cisneros; restauracja Frida przygotuje dla widzów drobny poczęstunek. LICZBA MIEJSC OGRANICZONA DO 25 OSÓB !!! Tego samego dnia w godz. 14.30 - 18.50 artyści poprowadzą w siedzibie NTF ul. Krakowskie Przedmieście 13 sala nr.35 czterogodzinne warsztaty Teorii Flamenco z elementami praktyki. ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU. Więcej informacji uzyskacie rozwijając ten wpis.

CENA WARSZTATÓW WRAZ Z BILETEM NA KONCERT: 198 zł

CENA UDZIAŁU W SAMYCH WARSZTATACH: 170 zł

CENA SAMEGO BILETU NA KONCERT: 35 zł

ZAPISY I REZERWACJE PRZYJMUJEMY NA MAIL: studio@ntf.pl

INFORMACJE POD nr.tel. 603.648.109

MOŻLIWOŚĆ ZAKUPU / OPŁATY również w naszym sklepiku czynnym pon.czw. 16.00-19.00; wt.śr.pt. 17.00 - 20.00

ZAKUPIONE BILETY BĘDZIE MOŻNA RÓWNIEŻ ODEBRAĆ PRZED KONCERTEM LUB PODCZAS WARSZTATÓW.

OPŁATY PRZYJMUJEMY NA KONTO TEATRU LUB W SKLEPIKU GOTÓWKĄ. Jeżeli zostaną bilety do zakupu przed koncertem, prosimy przygotować odliczoną kwotę.

PONIŻEJ ZAMIESZCZAMY OPIS WARSZTATÓW, INFORMACJE O KONCERCIE ORAZ O WYKONAWCACH.

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY !!!

WARSZTATY " Zachwyca Cię Flamenco? … Poznaj jego tajemnice ! "

link do reklamy warsztatów:

http://www.youtube.com/watch?v=LpO7RV074WA

 

W warsztatach może wziąć udział każdy wielbiciel sztuki flamenco. Warsztat będzie prowadzony w j.hiszpańskim - jednocześnie tłumaczony na język polski.

Na kursie przedstawiona zostanie krótka historia flamenco od czasu jego powstania, przeanalizowane zostaną różne rodzaje oraz rodziny śpiewu flamenco, a także ćwiczony będzie śpiew i palmas (rytmiczne klaskanie) w grupach.

1.Historia

Zostanie w skrócie przedstawiona historia początków flamenco, jego pochodzenia, pierwszych kroków flamenco jako sztuki, a także warunków panujących w XVIII-wiecznej Andaluzji w czasie powstania flamenco.

2. Cantes (pieśni)

Na kursie będzie można nauczyć się rozpoznawać rodzaje śpiewów flamenco, ich rodziny, pochodzenie, cechy charakterystyczne i różnorodne style. Będzie również mowa o strukturze śpiewu pod kątem tańczenia i śpiewania.

3. Compás (rytm)

Pod koniec każdych zajęć dodatkowy czas poświęcony zostanie na ćwiczenie compasu każdego palo (stylu flamenco) i różnych sposobów wyklaskiwania rytmu, aby akompaniować danemu śpiewowi, tańcowi.

             KONCERT MUZYKI FLAMENCO przy lampce wina :)

Koncert będzie miał charakter typowy dla hiszpańskich wieczorów w tzw. Peña Flamenca, których znakomita ilość umiejscowiona jest w Andaluzji - kolebce sztuki Flamenco. Kameralna atmosfera, bliskość wykonawców i widzów, swobodny klimat, lampka wina i drobne tapas a przede wszystkim śpiew i gitara flamenco! Clarisa i Jose zaprezentują pieśni flamenco a towarzyszyć im będzie Sandra Cisneros - tancerka z Malagi (współpracująca z NTF), która akompaniować im będzie palmas i jaleo.

ILOŚĆ WIDZÓW to 25 osób !!! Warto znależć się wśród nich !!!

Koncert odbędzie się w dolnej sali restauracji Frida.

ZAPRASZAM !!!

  Małgorzata Matuszewska

Jose Ismael Sierra

 

José Ismael Sierra rozpoczął naukę gry na gitarze w wieku 7 lat. Od 2003 roku studiował w Conservatorio de Liceu w Barcelonie. W 2007 roku przeprowadził się do Sewilii, aby poszerzać swoją wiedzę na temat flamenco, a jednocześnie otrzymał stypendium Fundacji Cristina Hereen, gdzie uczyli go m. in. “Niño de Pura”, Pedro Sierra, Paco Cortés i Eduardo Rebollar.

 

Aby uzupełnić swoje wykształcenie jako gitarzysty akompaniującego, grywał na zajęciach śpiewu mistrzów takich, jak Esperanza Fernández, Calixto Sánchez, Paco Taranto czy Arcángel. Od dwóch lat jest zatrudniony w Fundacji Cristina Hereen jako Nauczyciel Pomocniczy.

 

Od 2008 roku występuje w Sewilii w tablaos, teatrach, szkołach oraz w Museo del Baile Flamenco Cristiny Hoyos. Akompaniował artystom takim, jak  Cristina Rodríguez de Tovar, Lidia Montero, María Távora, Juan Aguirre, Manuel Romero, Jesule de Utrera, Carmen Mesa, a nawet wystąpił z wielkim mistrzem tańca, José Galvanem.

Clarisa di Salvo

Clarisa urodziła się w 1982 roku w Buenos Aires. Oprócz studiów w Narodowej Szkole Tańca wzięła udział w kursach mistrzów takich jak:  Eva Yerbabuena, Farruquito, Juana Amaya, Pilar Ortega, Carmen Ledesma, itd. Od przyjazdu w 2007 roku do Hiszpanii przez 2 lata uczyła się śpiewu flamenco u Esperanzy Fernández. W 2009 otrzymała stypendium w zakresie śpiewu w Fundación Cristina Hereen, uzyskując stopień wyróżniającej się uczennicy. Ta sama Fundación przyznała jej następnie stypendium w zakresie tańca, co umożliwiło jej dalsze kształcenie się.

Wspólnie z Esperanzą Fernandez wystąpiła w sztuce Teato Lope de Vega, była zatrudniana jako palmera u wielkich artystów, takich jak tancerz flamenco Alberto Selles czy śpiewaczka flamenco Lidia Montero.

Clarisa przeniosła również swoje umiejętności do krajów takich, jak Stany Zjednoczone, Włochy, Portugalia, Francja, Rosja, Litwa i Ekwador.

 

 

 

Related Posts: • KONCERTY Teatru Tańca Nie Tylko Flamenco ... • Koncert Montownia ... • Koncert Orientalny ... • Galeria ... • koncert dla domów dziecka ...

About