26 luty 2012 koncert flamenco

KONCERT : KILKA ZDJĘĆ Z SESJI KONCERTOWEJ TANCEREK TUTAJ :)

 (wkrótce zdjęcia z koncertu 25 stycznia :)

KONCERT odbędzie się 26 LUTY 2012 o godz.19.30 w CENTRUM ŁOWICKA w Warszawie ul. Łowicka 21 (przy metrze Racławicka) - przekierowanie do strony z mapką lokalizacji TUTAJ

ZDJĘCIA Z KONCERTU W STYCZNIU TUTAJ :) 

KONCERT na doskonałym poziomie, pokazuje pełen wachlarz możliwości flamenco. Choreografie min. w duecie w sukniach z trenem (bata de cola), z mantonem (chustą), wachlarzem i kastanietami. Ogromna dynamika, wdzięk i perfekcja !!! Charyzmatyczna Magdalena Navarrete towarzyszy tancerkom swoim porywającym głosem. Całość dopełnia akompaniament gitary Andrzeja Lewockiego !!!

SKŁAD ZESPOŁU :

SANDRA CISNEROS (widoczna na pierwszym plakacie)

Sandra Cisneros -  tancerka flamenco z Malagi (Hiszpania). Tańczy od czwartego roku życia. Kiedy miała zaledwie 14 lat zaczęła pracować w zespołach flamenco (compañías flamenco) w Maladze. W 17 roku życia założyła własny zespół flamenco, z którym tworzy projekty muzyczne i podróżuje po Hiszpanii i za jej granicami.

 

Sandra ukończyła wyższą szkołę taneczną w Maladze (Conservatorio Profesional de Danza de Malaga). Uczyła się u najlepszych instruktorów (Nuria Leiva, Amalia Cobeza, Sonsoles Olayo, Rosa Sempere, Noelia Gonzales, Esther Gonzales, Sara Denez, Antonio Requena) różnych technik tańca, ze specjalizacją flamenco. Ponadto  brała udział w licznych warsztatach flamenco prowadzonych przez takich artystów jak: La Lupi, La Moneta, Carlos Carbonell, Oscar Quero, Javier Latorre, Juan Manuel Fernandez Montoya “Farruquito”, Manuel Santiago Maya “Manolete”.

 

W 2006 roku bierze udział w spektaklu “Sangre Flamenca” Pilar Soto.

 

W 2009 roku rozpoczyna pracę w grupie “Flamenco Joven” , wzięłą udział w II Festival “Reviso Flamenco” oraz w pokazach tanecznych na licznych scenach flamenco Costa del Sol.

 

 Od 2010 roku należy do stałego składu zespołu “Compañía Alma Ballet Español”.

 

W 2010 roku stworzyła  spektakl “Bordon y cuenta nueva”, który debiutował w teatrze “Villa de Nerja” w Maladze.

 

W 2011 roku występowała w Moskwie z zespołem flamenco “Cortijo de Cortes”.

 

Od listopada 2011 roku współpracuje z Nie Tylko Flamenco Teatr Tańca Małgorzaty Matuszewskiej,

 

NADIA MAZUR (widoczna na drugim plakacie)

  Nadia Mazur - polska tancerka urodzona w Kazachstanie. Studiowała muzykologię, tańcem flamenco zainteresowała się podczas studiów w Polsce. Wyjechała do Hiszpanii, gdzie ukończyła  wiodącą szkołę flamenco w Sevilli Fundacion Cristina Heeren (poziom avansado). Uczyła się u znakomitych tancerzy flamenco, takich jak: Milagros Menjibar, Ursula Lopez, Rafael Campallo, Adela Campallo, Jose Galvan, Javier Baron, Juana Amaya, Ruben el Olmo, Leonor Leal, Carmen Ladesma.

Od powrotu do Polski w 2010r. związana z Nie Tylko Flamenco Teatr Tańca Małgorzaty Matuszewskiej (TTNTF) . W ramach Teatru prowadzi kursy tańca i występuje w projektach tanecznych. Prowadzi kursy flamenco na terenie Polski (Warszawa, Kraków, Gdańsk, Olsztyn, Lublin) oraz za granicą (Ukraina, Kazachstan).

Występowała min. w :

Hiszpania: sevilskie barios flamencos: Sol, T de Triana, Monasterio de la Cartuja

Polska: Noc z Flamenco (z TTNTF) Warszawa 2008r., festiwal sztuki niezależnej re:wizje Warszawa 2010 (z TTNTF), festiwal kultury iberyjskiej FIESTA ALEGRIA 2011 Lublin (projekt Solo Flamenco)

Kazachstan: festiwal flamenco Almaty 2010 i 2011

MAGDALENA NAVARRETE

rewelacyjna wokalistka specjalizująca się w stylach flamenco i boleros; nagrała dwie solowe płyty : Chilli, Iman (druga z udziałem Stanisława Soyki); została finalistką Sopot TopTrendyFestiwal 2011

więcej o Magdalenie Navarrete patrz strona www.boleros.pl

 

ANDRZEJ LEWOCKI

 

Jest jedynym polskim muzykiem, który gra na gitarze i cajonie jak rodowity Cygan z Andaluzji. Nabierał doświadczenia współpracując z większością muzyków, którzy w Polsce zajmują się flamenco. Uczył się od wielu hiszpańskich mistrzów. Ma niebywały słuch muzyczny i nietypową w Polsce muzyczną wrażliwość. Ostatnio został zaproszony na festiwal gitarowy do Murcii im. Nino Ricardo, którego został laureatem zajmując II miejsce. Brał udział w licznych warsztatach flamenco w kraju i za granicą. Jest założycielem Lubelskiej Szkoły Flamenco. Obecnie współpracuje z Tiento Flamenco, Noche de boleros, Teatrem Tańca NTF, Studio Flamenco, Mateo El Gallito (Duende), Los Bomberos, Tanto Flamenco, Anną Chodakowską oraz Teatrem Kamienica . Nagrywa dla radia i telewizji, zapraszany jest także, jako muzyk studyjny. Z TTNTF współpracuje od 2005r.

Related Posts: • wygrane konkurs: koncert Paco Peńa marzec 2012 ... • wykładowcy ... • video ... • KONCERTY Teatru Tańca Nie Tylko Flamenco ... • Koncert Montownia ...

About