ZMIENNOŚĆ RÓŻY recital A. Chodakowskiej z udziałem M. Matuszewskiej

" ZMIENNOŚĆ RÓŻY " recenzja

z występu w Toruniu dnia 31 lipca 2009r.

materiał zaczerpnięty z: http://www.cowtoruniu.pl/artykul-886

data publikacji: 2009-08-03

autor: DOMINIKA LUKS

tytuł: OGIEŃ W HOTELU BULWAR


W piątek wieczorem hotel Bulwar zapłonął. Wszystkiemu winny ognisty hiszpański temperament, którego ucieleśnieniem stała się Anna Chodakowska wraz z towarzyszącym jej zespołem. Recital „Zmienność Róży" na podstawie poezji Federico Garci Lorca okazał się ucztą dla oka, ucha i duszy.

Oprawą muzyczną  zajęli się dwaj gitarzyści: Roman Ziemlański i Andrzej Lewocki, gitary płonęły im w dłoniach a wydobywające się z nich dźwięki przenosiły widzów do spalonej słońcem Hiszpanii. Małgorzata Matuszewska, tancerka Flamenco, swoim występem oczarowała wszystkich, była wizualizacją emocji nagromadzonych w wierszach Lorci, jej taniec był po prostu niesamowity.

Anna Chodakowska cytując poezję Lorci była jednocześnie postacią pierwszoplanową i tłem. Taniec i muzyka oparte zostały na dziełach Lorci jednak cytowane podczas występu były dopełnieniem całości przedstawienia.

W piątek wieczorem przez godzinę  ludziom zgromadzonym w hotelu Bulwar wydawało się, że nie są już w Toruniu lecz na drugim końcu Europy, jest wieczór, nieubłagany upał powoli staje się tylko wspomnieniem, siedzimy przed małą sceną sącząc sangrię a przed naszymi oczami dzieje się magia. To były naprawdę niezapomniane chwile.

 

Related Posts: • Poezja F.G. Lorki w recitalu “Zmienność Róży” 23 czerwca 2017 ... • Teatr Tańca TT NTF ... • foto video prasa ... • TTNTF zaprasza na… ... • przygotowania na planie filmu Miasto Syren / Nocny Pociąg lipiec 2012 ...

About