Zarezerwuj czas na wspaniałe koncerty!!! - uzupełnione!

W najbliższym czasie, w Warszawie, będzie można nacieszyć ucho i oko wspaniałymi występami artystów sztuki flamenco, klasycznej oraz wywodzącej się z różnych korzeni kulturowych - cykl World Music.

Wymieniając wedle kolejności dat szczególnie polecam :

 • F.G. Lorca w pieśniach - 18 październik (niedziela) 2007r. godz.18.00 - koncert Anny Jagielskiej (patrz nasze linki)- to  premiera programu pt."Migdały i pomarańcze", gościnnie wystąpi w dwóch tańcach Małgorzata Matuszewska - Dom Kultury Włochy ul. Bolesława Chrobrego 27- wstęp wolny ; po koncercie drobna zabawa z tańcem flamenco, szczególnie dla początkujących.
 • Paco de Lucia z repertuarem z płyty Cositas buenas wystąpi 02 grudnia o godz.19.00 na X Wrocławskim Festiwalu Gitarowym. Bilety od 60pln do 160pln. (   imprezy kulturalne Instytutu Cervantesa w Warszawie).
 • Sones de ida y vuelta (Dźwięki tam i z powrotem) to koncert wielokulturowego zespołu La Bazanca, który w Warszawie można będzie podziwiać za darmo 03 grudnia o godz.19.00 w Teatrze Żydowskim. Koncert polecam wszystkim, mimo że to nie flamenco, ale melodie sefardyjskie - mające przecież wpływ na sztukę flamenco. W programie melodie sefardyjskie oraz dawna muzyka Hiszpanii wykonywane na licznych starych instrumentach. Nie przegapcie! (   imprezy kulturalne Instytutu Cervantesa w Warszawie).
 • Companía Antonio Gades zaprezentuje "Carmen" w Teatrze Wielkim w Warszawie w dniach 7.12.07 godz.19.00 oraz 8.12.07 godz.15.00 i 19.00. Bilety w sprzedaży, ceny zróżnicowane, na miesiąc przed prezentacją, ale już teraz można dokonać rezerwacji w kasach ! Pniżej link do strony Teatru Wielkiego : http://www.teatrwielki.pl/repertuar.php?s=7&y=2007&m=12
 • Emir Kusturica & No Smoking Orchestra w Palladium w Warszawie 08.12.2007 godz.20.00….kto to jest Kusturica i jaką muzykę gra, to chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jego filmy są na tyle znane i tak porywające, że samo jego nazwisko wystarczy za reklamę. Koncert z pewnością będzie świetny! Poniżej link do strony, gdzie znajdziecie więcej informacji i zarezerwujecie bilety.
   http://www.eventim.pl/index.asp?page=event&IDevent=9108
 • BHARATI megawidowisko Bollywood Sala Kongresowa Warszawa15.12.2007 godz.20.00 ; 16-ego w Katowicach, 17-ego we Wrocławiu. Na scenie wystąpi blisko 100 artystów: tancerzy, śpiewaków, muzyków. Muzyka na żywo dodatkowo multimedialne pokazy, przepych strojów i scenografii - jednym słowem Bollywood w całej okazałości!!! Poniżej link do strony gdzie znajdziecie więcej informacji i zarezerwujecie bilety.
  http://www.eventim.pl/index.asp?page=event&IDevent=9000
 • W jazz klub Akwraium, mieszczącym się obecnie w Złotych Tarasach w Warszawie, co tydzień w poniedziałki o 21.00, przesympatyczny i nader ciekawy cykl World Music. Wjazd 20pln. W październiku były już spotakania min. z "Viva Flamenco" z udziałem M.Navarrete  i "Warsaw Gamelan Group" z udziałem D.Peralta - na stronie (link poniżej) dostępne również zdjęcia z koncertów. Ja też tam byłam, miód i wino piłam .. www.krab.pl/info/index.html

 Małgorzata Matuszewska

 

 

 

Related Posts: • KONCERTY Teatru Tańca Nie Tylko Flamenco ... • Festiwal Flamenco w Poznaniu ... • Poznaj Carmen… :) ... • XX Festiwal Arte Flamenco Mont de Marsan ... • Spektakl Al-Andalus ...

About